DEL 5 – STEDFORTREDER2020-08-03T14:24:35+02:00

DEL 5 – Stedfortreder

Denne delen av boken ser på Jesu identitet og inntreden i verden. Jesus er sann Gud og sant menneske. Han er en historisk person som ble født, levde, døde og sto opp fra de døde og fór opp til himmelen.

Gjennom Bibelen har vi mange samtidige vitnesbyrd om dette, men også mange profetier fra det gamle testamente, har i århundrenes løp blitt åpenbart som pekere frem mot Kristi komme. Også ettertiden har vitnesbyrd om Kristus, først og fremst i Bibelen og kirkehistorien, men også gjennom sekulære kilder.

Eleven skal gjennom denne delen få kjennskap til Bibelens beretning om Jesus fra Nasaret og hvem han er som menneskesønnen og Guds sønn.

KAPITTELMENY – GUDS VERDEN:

Sitat som skaper engasjement

Det finnes en del kristne som synes å mene at den som skal finne Guds vilje må koble ut forstanden. De er på villspor. En sunn Herrens disippel vil – tvert imot – som oftest finne Guds vilje gjennom å spørre hva Guds ord sier om situasjonen eller spørsmålet, og bruke vettet for å korrigere livet etter Guds ord.
~Edin Løvås

Les andre artikler fra SKAPER:

Tittel

SKAPER vil utbre evangeliet og utruste troende.

SKAPER vil fokusere på skapelsen og urhistorien.

SKAPER vil vise at vitenskap bekrefter Bibelen.

Go to Top